Smyčky

Ať už se rozhodnete vybírat podle využití, materiálu, délky nebo barvy, máme pro vás připravenou širokou nabídku smyček. Zorientovat se v ní se zpočátku může zdát složité, věříme ale, že po představení evropských norem pro smyčky, už to bude hračka. 

Na co se zaměřit u výběru smyček?

Stále se setkáváme s používáním smyček, které probíhá v rozporu s návodem k použití. Nejjedodušším pomocníkem jsou zde přitom evropské normy, podle kterých se smyčky certifikují.

Norma, která nám u smyček definuje jejich používání ke kotvení je norma EN 795 typ B. Nejodolnější jsou v tomto ohledu smyčky ocelové, jejich nevýhodou je ale váha a špatná skladnost. Můžete je proto doplnit jednoduchými a univerzálními šitými smyčkami

Druhou pracovní normou je norma EN 354, která je definována pro spojovací prostředky. Takto označené smyčky je vhodné použít k sebezajištění při přechodu z místa na místo při práci ve výškách. Pro tyto účely jsou vhodné především lanyardy doplněné tlumičem pádu.

Poslední norma, která se týká smyček, je sportovní norma EN 566. Takto označené smyčky mohou být používané pouze pro sportovní účely - např. vytvoření postupového jištění. 

Pokud se vám stále zdá používání smyček nejasné, neváhejte nás kontaktovat na telefonním čísle +420 602 311 153 nebo na e-mailu shop@alturas.cz.   

 

Singing Rock Prusík 8 mm je pomocná šňůra se zašitými oky na obou koncích.

246 Kč 221 Kč

Nekonečná zvedací smyčka je vinutá smyčka s velkou pevností vhodná k vázání břemen.

114 Kč 103 Kč

Novinka

Singing Rock Adjust je nastavitelný lanyard s ocelovou sponou a textilní rukojetí, který lze snadno povolit i pod zatížením.

do 2 týdnů

480 Kč 432 Kč

Singing Rock Open Sling je sešitá 20 mm textilní smyčka s pevností 22 kN. Je vhodná pro pracovní i sportovní účely, jednotlivé délky jsou barevně odlišeny. 

122 Kč 110 Kč

Lanex AZ 01 je kotvící lanko s pevnými oky na konci. Lano z pozinkované oceli je chráněno plastovou chráničkou.

850 Kč 765 Kč

Singing Rock Joule 120 je tlumící lanyard optimální pro zajištění osob při práci na pochozích lávkách a konstrukcích při revizních činnostech. 

do 2 týdnů

494 Kč 445 Kč

Singing Rock Eye Sling je dvojitá šitá pevnostní smyčka s okem a indikátorem opotřebení.

182 Kč 164 Kč

Singing Rock Sling Lanyard je dvojitá šitá pevnostní smyčka s dvěma šitými oky a indikátorem opotřebení.

214 Kč 193 Kč

Zvedací popruh s oky je manipulační popruh s dvěma oky s velkou pevností vhodný k vázání břemen.

69 Kč 62 Kč

Singing Rock Lanyard "I" je lanyard vhodný jako spojovací nebo kotvící prostředek.

260 Kč 234 Kč

Singing Rock Lanyard "V" je spojovací prostředek používaný především k sebezajištění při přechodu z místa na místo při práci ve výškách.

340 Kč 306 Kč

Singing Rock Lanyard Lara je spojovací a kotvící prostředek pro práci ve výškách, který je vyroben z dynamického lana.

386 Kč 347 Kč

Singing Rock Track je kotvící a polohovací popruh s nastavitelnou délkou (80 - 130 cm), který je zakončen ocelovými D-kroužky.

do 2 týdnů

700 Kč 630 Kč

Singing Rock Steel Lanyard "I" je ocelový spojovací a kotvící prostředek.

390 Kč 351 Kč

Singing Rock Steel Anchor "I" je ocelový kotvící prostředek.

786 Kč 707 Kč

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace