Slaňovací osmy a kýbly

Slaňovací osmy a kýbly se řadí k prostředkům s plně manuálním ovládaným brzděním.

Jaké jistítko je pro mne nejvhodnější?

Jistící blokanty mají nespornou výhodu v automatickém bzdícím mechanismu, který však nemusí vyhovovat jističi při povolování lana prvolezci. Nejsnadněji se lano prvolezci povoluje pomocí kýblů, kde je lano povolování (a tedy i brzdění) plně v rukou jističe. Střední cestou jsou potom poloautomatická jistítka

U všech jistících a slaňovacích prostředků je důležité nejdříve si přečíst návod k použití, porozumět mu a vyzkoušet si prostředek v místě, kde nedojde ohrožení života nebo zdraví. 

Máte-li jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat na telefonním čísle +420 602 311 153 nebo na e-mailu shop@alturas.cz

cena

270 1 454

Singing Rock Buddy je slaňovací kýbl vhodný pro jednoduché i dvojité lana.

350 Kč 315 Kč

Video

Singing Rock Shuttle je jistící a slaňovací pomůcka pro dvojitá, poloviční i jednoduchá lana.

450 Kč 405 Kč

Výprodej

Singing Rock slaňovací osma M je osma klasického tvaru pro lana menších průměrů. Pevnost osmy je 25 kN.

270 Kč

Singing Rock slaňovací osma L je osma klasického tvaru pro tlustší lana. Pevnost osmy je 30 kN.

290 Kč 261 Kč

Singing Rock Buddy set tvoří slaňovací kýbl Buddy a HMS šroubovací karabina Bora GP s drátovou příčkou.

do 2 týdnů

680 Kč 612 Kč

Video

Petzl Pirana je slaňovací brzda se třemi brzdnými polohami, vhodná pro canyoning. Dva pomocné výstupky na brzdě umožňují měnit velikost tření i během slaňování.

843 Kč 759 Kč

Petzl Simple je brzda pro slaňování na jednoduchém laně vhodná pro sestupy ve stísněných prostorách. Velmi snadno se používá - rychlost sestupu se řídí povolováním volného konce lana. Automatická západka umožňuje založení lana bez odepínání brzdy od úvazku.

do 2 týdnů

1 399 Kč 1 259 Kč

Petzl Huit je kompaktní slaňovací osma s nízkou hmotností omezující kroucení lana a snižující nebezpečí vytvoření prusíku kolem otvoru. Menší otvor je možné použít pro tenká lana nebo jako stichtovu brzdu.

do 2 týdnů

388 Kč 349 Kč

Video

DMM Pivot je kyblík, který oceníte, pokud trávíte rádi čas na skalách, kde je potřeba jistit prvolezce, slaňovat či jistit druholezce zdola či shora.

986 Kč 887 Kč

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace