Slaňovací brzdy

Slaňovací brzda je nezbytným pomocníkem pro pracovní polohování a pohyb po laně. 

Jak si vybrat tu správnou slaňovací brzdu?

V dnešní době existuje celá řada slaňovacích brzd, které fungují na velmi podobném principu. Rozdíly ale můžeme najít v míře přípustného zatížení, které se liší podle průměru použitého lana. Věnujte proto pozornost doporučení výrobce a používejte pro slaňovací brzdy pouze lana odpovídajících průměrů. 

Máte-li jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat na telefonním čísle +420 602 311 153 nebo na e-mailu shop@alturas.cz

cena

2 132 5 932

Novinka

Video

Petzl I'D S je samoblokovací slaňovací zařízení určené pro práci ve výškách a práce s lanovým přístupem.

5 854 Kč 5 269 Kč

Singing Rock Indy Evo je ručně ovládané slaňovací zařízení vhodné pro použití se statickým i dynamickým lanem.

do 2 týdnů

2 992 Kč 2 693 Kč

Singing Rock Double Stop Plus je slaňovací brzda s antipanickým systémem.

do 2 týdnů

2 620 Kč 2 358 Kč

Singing Rock Sir je víceúčelové slaňovací a nastavovací zařízení s antipanickým systémem.

do 2 týdnů

3 110 Kč 2 799 Kč

Novinka

Video

Petzl I'D L je samoblokovací slaňovací zařízení určené primárně pro lana větších průměrů pro technickou záchranu.

5 854 Kč 5 269 Kč

Petzl Rack je slaňovací zařízení s nastavitelnou brzdící silou. Brzdící sílu je možné nastavit v průběhu slaňování podle zatížení lana: spodní příčku je možno snadno vyjmout nebo vložit.

do 2 týdnů

2 132 Kč 1 919 Kč

Video

Petzl ZigZag je mechanický prusík navržený speciálně pro arboristy pro pohyb v koruně stromu. Používá se u klasických prusikových technik dvojitého zavěšeného lana.

do 2 týdnů

5 932 Kč 5 339 Kč

Petzl Stop je samoblokující slaňovací brzda určená pro speleologii. Samoblokující funkce umožňuje kdykoliv zastavit na místě puštěním rukojeti. Jednoduše a rychle se instaluje na lano a zařízení je možné použít také pro krátké výstupy (společně se stupačkou Footape a výstupovým blokantem Ascension). 

do 2 týdnů

3 143 Kč 2 829 Kč

Výprodej

Climbing Technology Sparrow je samoblokovací slaňovací zařízení s pojistkou proti panice, které je vhodné pro systém lanového přístupu. Umožňuje slaňování, pracovní polohování i výstup po pracovním laně. Díky možnosti otevření se snadno instaluje na kterémkoliv místě lana.  

do 2 týdnů

3 999 Kč 3 499 Kč

Výprodej

Video

Climbing Technology Sparrow 200R je druhá řada samoblokovacího slaňovacího zařízení s pojistkou proti panice Sparrow. Umožňuje slaňování, pracovní polohování i výstup po pracovním laně. Díky možnosti otevření se snadno instaluje na kterémkoliv místě lana. Sparrow 200R je vhodný nejenom pro systém lanového přístupu, ale díky své nosnosti 200 kg také pro záchranu. 

do 2 týdnů

4 599 Kč 3 999 Kč

Petzl Rig je určen pro práce v lanovém přístupu. Víceúčelova rukojeť slouží k odblokování lana (rychlost slanění se kontroluje stiskem volného konce lana rukou) a k zaujmutí pracovní polohy na laně bez nutnosti zajišťovat brzdu zavázáním lana.

4 143 Kč 3 729 Kč

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace