Poloviční lana

Při použití polovičních lan se používají dvě lana a jednotlivé prameny se upevňují střídavě do postupových jištění, což eliminuje nebezpečí zničení obou pramenů lan. 

Další dělení dynamických lan?

Kromě polovičních lan rozlišujeme ještě lana jednoduchá a dvojitá. Jednoduchá lana se používají v jednom prameni a jsou tedy vhodná tam, kde nehrozí zvýšené nebezpečí přeseknutí lana. Jsou vhodné pro umělé stěny, sportovní lezení i big wally. Se stoupajícím průměrem roste počet pádů, pevnost lana i jeho váha. Dvojitá lana se používají vždy dvě stejná v páru a mají společné jistící postupové body. Jejich použití je vhodné v nestabilním terénu, kde hrozí zničení lana padajícími kameny či ostrými hranami.

Máte-li jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat na telefonním čísle +420 602 311 153 nebo na e-mailu shop@alturas.cz

Tendon Lowe 8.4 je lehké dvojité/poloviční lano vhodné do hor a nebezpečných terénů.

1 676 Kč 1 508 Kč

Video

Singing Rock Gemini Dry 7.9 je poloviční i dvojité dynamické lano pro všestranné využití, výborně se hodí například na ledy a mixy.

1 770 Kč 1 593 Kč

Video

Singing Rock Accord Dry 8.3 je poloviční a dvojité dynamické lano vhodné díky teflonové impregnaci pro lezení ledů a extrémní výstupy v horách. Všechny lana Singing Rock jsou zakončena technologií ULTRASONIC, kdy posledních 15 mm délky lana je jádro spojené s opletem v jeden kompaktní celek.

1 800 Kč 1 620 Kč

Video

Singing Rock Accord 8.3 je poloviční a dvojité dynamické lano. Hmotnost lana, průměr a počet pádů jsou klíčem k možnosti použití Accord 8.3 jako půlku i dvojče podle momentální situace přímo ve stěně. Všechny lana Singing Rock jsou zakončena technologií ULTRASONIC, kdy posledních 15 mm délky lana je jádro spojené s opletem v jeden kompaktní celek. 

1 560 Kč 1 404 Kč

Tendon Ambition 8.5 je dynamické poloviční lano vhodné do hor a nebezpečných terénů.

1 576 Kč 1 418 Kč

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace