Poloautomatická jistítka

Přestože lano v těchto jistítkách neprochází volně, nedosáhly tyto výrobky svou konstrukcí na normu jistících blokantů. 

Jaké jistítko je pro mne nejvhodnější?

Jistící blokanty mají nespornou výhodu v automatickém bzdícím mechanismu, který však nemusí vyhovovat jističi při povolování lana prvolezci. Nejsnadněji se lano prvolezci povoluje pomocí kýblů, kde je lano povolování (a tedy i brzdění) plně v rukou jističe. Střední cestou jsou potom poloautomatická jistítka. 

U všech jistících a slaňovacích prostředků je důležité nejdříve si přečíst návod k použití, porozumět mu a vyzkoušet si prostředek v místě, kde nedojde ohrožení života nebo zdraví. 

Máte-li jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat na telefonním čísle +420 602 311 153 nebo na e-mailu shop@alturas.cz

cena

590 2 319

Video

Alpine Up je jedním z nejuniverzálnějších jistících a slaňovacích zařízení, které je možné použít nejenom na jednoduché lano, ale i na poloviční a dvojitá lana.

2 329 Kč 2 096 Kč

Video

Climbing Technology Click Up se svými vlastnostmi řadí do kategorie poloautomatických jistítek, kdy v případě pádu prvolezce je lano automaticky zablokováno v jistítku pomocí HMS karabiny.

1 749 Kč 1 574 Kč

Video

Climbing Technology Click Up Plus vylepšeným modelem osvědčeného poloautomatického jistítka Click Up.

2 169 Kč 1 952 Kč

Novinka

Singing Rock Rama Set tvoří jistítko Rama a oválná karabina Oxy TWL s dvojčinnou pojistou zámku.

do 2 týdnů

890 Kč 801 Kč

Novinka

Singing Rock Rama je lehký a intuitivní jistící prostředek určený pro jištění ve sportovních a jednodélkových cestách.

590 Kč 531 Kč

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace