Kladky

První zmínky o použití mechanických kladek pochází ze starověkého Řecka, kde kladkostroj poprvé použil matematik Archimédes. Kladka je jednoduchý nástroj tvořený volným kolem uloženým na hřídeli. Se svou univerzálností a nízkou gramáží tvoří oblíbeného pomocníka výškovým pracovníkům i lezcům.

Využití kladky při lezení? 

Nejčastěji se kladky používají při tvoření lanových kladkostrojů, evakuaci osob a manipulaci s břemeny

Máte-li jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat na telefonním čísle +420 602 311 153 nebo na e-mailu shop@alturas.cz

cena

154 3 340

barva

Climbing Technology Orbiter F je robustní lehká kladka s pevnými bočnicemi. Předností je rychlá instalace, má samomazné ložisko, je vhodná pro tahání břemen.

do 2 týdnů

419 Kč 377 Kč

Výprodej

Climbing Technology Orbiter M je pevná kompaktní duralová kladka s volnými bočnicemi. Má samomazné ložisko, je vhodná pro tahání břemen. Pro použití se statickými i dynamickými lany. 

do 2 týdnů

389 Kč 300 Kč

Climbing Technology Orbiter S je všestranná a kompaktní lehká duralová kladka s mobilními bočnicemi a s kuličkovými ložisky. 

do 2 týdnů

1 249 Kč 1 124 Kč

Climbing Technology Orbiter D je univerzální kladka s mobilními bočnicemi, dvěma připojovacími oky a s kuličkovým ložiskem.

do 2 týdnů

1 459 Kč 1 313 Kč

Climbing Technology Orbiter T je dvojitá silná kladka s mobilními bočnicemi a kuličkovými ložisky. Je použitelná také jako pomocný bod připojení pro různé systémy tahání břemen. 

do 2 týdnů

1 889 Kč 1 700 Kč

Climbing Technology Orbiter L je trojitá kladka s mobilními bočnicemi a kuličkovými ložisky.

do 2 týdnů

2 169 Kč 1 952 Kč

Climbing Technology Orbiter H je trojitá kladka s mobilními bočnicemi a kuličkovými ložisky.

do 2 týdnů

2 259 Kč 2 033 Kč

Video

Climbing Technology Roll'N'Lock je malá a velmi lehká kladka s kluzným ložiskem, mobilními bočnicemi a integrovaným blokantem.

do 2 týdnů

1 899 Kč 1 709 Kč

Petzl Ultralegere je miniaturní a lehká kladka z nylonu pro příležitostné použití. Používá se ve spojení s oválnou karabinou.

do 2 týdnů

143 Kč

Petzl Oscillante je kladka s otočnými bočnicemi určená pro nouzové použití, pro příležitostné použití v kladkostrojích a pro vytahování materiálu. Nylonový kotouč a hliníkové bočnice zaručují vynikající poměr mezi pevností a hmotností. Kladka má samomazné ložisko.

do 2 týdnů

421 Kč

Petzl Fixe je lehká kladka s pevnými bočnicemi. Je vhodná pro systémy vytahování břemen a přesměrování lan. Hliníkové kotouče usazené na samomazných kluzných ložiskách zajišťují vysokou účinnost.

do 2 týdnů

588 Kč

Petzl Tandem je dvojitá kladka určená pro přelanění na nylonovém laně. Samomazná kluzná ložiska zajišťují vysokou účinnost. Díky velkému otvoru na těle kladky, který pojme až tři karabiny, má kladka široké možnosti využití. Maximální povolená rychlost jízdy na kladce je 10 m/s.

do 2 týdnů

1 254 Kč 1 129 Kč

Petzl Tandem Cable je dvojitá kladka pro přelanění na nylonovém či ocelovém laně. Nerezové kotouče osazené samomaznými ložisky zajišťují vysokou účinnost. Otvor kladky pojme až tři karabiny, což zvyšuje její využitelnost. Maximální povolená rychlost je 10 m/s.

do 2 týdnů

1 543 Kč

Petzl Tandem Speed je dvojitá kladka určená pro přelanění na nylonovém či ocelovém laně. Nerezové kotouče jsou velmi odolné proti opotřebení a jsou usazené na zapouzdřených kuličkových ložiskách, která zaručují vynikající účinnost. Otvor kladky pojme až tři karabiny, což zvyšuje její využitelnost.

do 2 týdnů

1 821 Kč 1 639 Kč

Petzl Trac je kladka se dvěma kotouči a integrovanou karabinou VERTIGO WIRE-LOCK, určená pro lanovky v lanových centrech. Na bočnicích jsou háčky pro uložení karabin se smyčkami, které se tak neodírají o ocelové lano při jízdě na lanovce. Rychlá a snadná instalace díky karabině VERTIGO připojené přímo ke kladce.

do 2 týdnů

2 540 Kč 2 286 Kč

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace