Dvojitá lana

Dvojitá se používají vždy dvě stejná v páru a mají společné jistící postupové body. Jejich použití je vhodné v nestabilním terénu, kde hrozí zničení lana padajícími kameny či ostrými hranami.

Další dělení dynamických lan?

Kromě dvojitých lan rozlišujeme ještě lana jednoduchá a poloviční. Jednoduchá lana se používají v jednom prameni a jsou tedy vhodná tam, kde nehrozí zvýšené nebezpečí přeseknutí lana. Jsou vhodné pro umělé stěny, sportovní lezení i big wally. Se stoupajícím průměrem roste počet pádů, pevnost lana i jeho váha. Při použití polovičních lan se používají obě lana a jednotlivé prameny se upevňují střídavě do postupových jištění, což eliminuje nebezpečí zničení obou pramenů lan. 

Máte-li jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat na telefonním čísle +420 602 311 153 nebo na e-mailu shop@alturas.cz

Tendon Lowe 8.4 je lehké dvojité/poloviční lano vhodné do hor a nebezpečných terénů.

1 676 Kč 1 508 Kč

Novinka

Tendon Master 8.9 je vyjímečně univerzální lano certifikované jako jednoduché, poloviční i dvojité. U lan délek 30 - 80 m jsou lana na středu výrazně označena barvou, která nenarušuje jeho strukturu ani mechanické vlastnosti. 

2 168 Kč 1 951 Kč

Video

Petz Tango 8.5 je dynamické lano určené pro vícedélkové lezení. Díky zesílenému opletu, ohebnosti a odolnosti se snadno používá v jistících pomůckách. Lano speciálně určené pro vícedélkové lezení, použití jako poloviční nebo dvojitá lana.

3 232 Kč 2 909 Kč

Video

Petzl Volta 9.2 je vícenormové ultra lehké dynamické lano pro tradiční alpinismus a elitní etrémní lezení. Jako jednoduché lano má velmi nízkou hmotnost, která je nutná do těch nejextrémnějších cest.

2 921 Kč 2 629 Kč

Video

Singing Rock Gemini Dry 7.9 je poloviční i dvojité dynamické lano pro všestranné využití, výborně se hodí například na ledy a mixy.

1 680 Kč 1 512 Kč

Video

Singing Rock Accord Dry 8.3 je poloviční a dvojité dynamické lano vhodné díky teflonové impregnaci pro lezení ledů a extrémní výstupy v horách. Všechny lana Singing Rock jsou zakončena technologií ULTRASONIC, kdy posledních 15 mm délky lana je jádro spojené s opletem v jeden kompaktní celek.

1 740 Kč 1 566 Kč

Video

Singing Rock Accord 8.3 je poloviční a dvojité dynamické lano. Hmotnost lana, průměr a počet pádů jsou klíčem k možnosti použití Accord 8.3 jako půlku i dvojče podle momentální situace přímo ve stěně. Všechny lana Singing Rock jsou zakončena technologií ULTRASONIC, kdy posledních 15 mm délky lana je jádro spojené s opletem v jeden kompaktní celek. 

1 500 Kč 1 350 Kč

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace