Duralové

Duralové karabiny se (jak název napovídá) vyrábějí ze slitiny hliníku s mědí a hořčíkem. Jsou lehké a pevné, tato struktura materiálu je ale nebezpečná u pádu karabin. Tato slitina se používá i pro výrobu expreskových karabin.

Kdy vyřadit duralové karabiny z používání?

U duralových karabin po úderu nebo po pádu na tvrdou podložku hrozí změna struktury materiálu, která není vidět pouhým okem, ale materiál ztratí svoji pevnost a výrazně zvýší svoji křehkost. Proto je nutné takto poškozené duralové karabiny okamžitě vyřadit z používání.

Máte-li jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat na telefonním čísle +420 602 311 153 nebo na e-mailu shop@alturas.cz.  

 

cena

200 1 100

Singing Rock Bora screw je šroubovací HMS karabina vhodná pro horolezectví i práci ve výškách.

360 Kč 324 Kč

Singing Rock Bora twist lock je HMS karabina s twist lock pojistkou zámku vhodná pro horolezectví i práci ve výškách.

410 Kč 369 Kč

Singing Rock Bora triple lock je HMS karabina s triple lock pojistkou zámku vhodná pro horolezectví i práci ve výškách.

440 Kč 396 Kč

Singing Rock Bora GP je šroubovací HMS karabina vhodná pro horolezectví i práci ve výškách.

400 Kč 360 Kč

Singing Rock Hector screw je šroubovací HMS karabina vhodná zejména pro práci ve výškách.

380 Kč 342 Kč

Singing Rock Hector screw BC je šroubovací HMS karabina vhodná zejména pro práci ve výškách.

430 Kč 387 Kč

Singing Rock Hector triple lock je HMS karabina s pojistkou zámku triple lock vhodná zejména pro práci ve výškách.

460 Kč 414 Kč

Singing Rock Hector triple lock je HMS karabina s pojistkou zámku triple lock vhodná zejména pro práci ve výškách.

500 Kč 450 Kč

Singing Rock Ozone screw je šroubovací oválná karabina vhodná pro upevňování kladek, blokantů, slaňovacích či jistících prostředků. Oválný tvar umožňuje jednoduché otáčení na jistících stanovištích a při manipulaci se smyčkami. Zkosený Keylock na nosu karabiny zabraňuje nechtěnému zachytávání zobáčku o lano, smyčku nebo plaketu nýtu. 

300 Kč 270 Kč

Singing Rock Colt screw je malá šroubovací D karabina ideální pro jištění a vytváření štandů při tradičním i alpském lezení.

280 Kč 252 Kč

Singing Rock Ozone twist lock je oválná karabina s pojistkou zámku twist lock vhodná pro upevňování kladek, blokantů, slaňovacích či jistících prostředků. Oválný tvar umožňuje jednoduché otáčení na jistících stanovištích a při manipulaci se smyčkami. Zkosený Keylock na nosu karabiny zabraňuje nechtěnému zachytávání zobáčku o lano, smyčku nebo plaketu nýtu. 

410 Kč 369 Kč

Singing Rock Ozone triple lock je oválná karabina s pojistkou zámku triple lock vhodná pro upevnování kladek, blokantů, slaňovacích či jistících prostředků. Oválný tvar umožňuje jednoduché otáčení na jistících stanovištích a při manipulaci se smyčkami. Zkosený Keylock na nosu karabiny zabraňuje nechtěnému zachytávání zobáčku o lano, smyčku nebo plaketu nýtu. 

450 Kč 405 Kč

Singing Rock Colt rovná je lehká víceúčelová D karabina s plným zámkem.

240 Kč 216 Kč

Singing Rock Colt prohnutá je lehká víceúčelová D karabina s plným zámkem.

230 Kč 207 Kč

Singing Rock Colt Wire rovná (D karabina) je ultra lehká karabina s drátěným zámkem navržená pro sportovní i tradiční lezení a pro lezení v ledu.

200 Kč 180 Kč

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace