Top 10 lezeckých Instagramových účtů, které se vyplatí sledovat.

24. 9. 2019

Lezení v žádném případě není jenom sport. Je to životní styl. A každý lezec ví, jaké je to sedět v práci a koukat na fotku svého vysněného projektu a u toho zalamovat desku pracovního stolu.

Abychom vám čas mezi pokusy pomohli lépe překonat připravili jsme si pro vás 10 instagramových lezeckých účtů, které se vyplatí sledovat. A na chvíli se tak vyprostit z tíživého pracovního prostředí a kdo ví, možná se nechat i trochu inspirovat.

1. Shauna Coxsey @shaunacoxsey
Sledující: 354 tisíc
Země: UK
Proč ji budete milovat: S úsměvem vám ukáže život sportovního lezce.
 
Tato věčně usměvavá bouldristka původem z Velké Británie si zajisté zaslouží váš follow. Na svém profilu ráda sdílí nejen fotky ze závodů, ale také ze svého osobního a tréninkového života. Její instagramový profil má tedy příjemný osobní nádech, a to je na sociálních sítích to hlavní.
   


2. Alex Honnold @alexhonnold
Sledující: 1,7 mil
Země: USA
Proč ho budete milovat: Dostane vás dál než vaše představivost.
 
Alexe asi není potřeba představovat. Tento americký šílenec překonává nesmírně obtížné výstupy, a to buď v časových rekordech nebo stylem free solo. Nejlépe oboje najednou. Zájem o jeho příběh ukazuje už jen to, že dokumentární film o jeho životě Free Solo obdržel tento rok Oscara. Jeho život je zkrátka jedna velká jízda, kterou se rozhodně vyplatí sledovat.
   


3. Louis Parkinson @capraincutloose
Sledující: 79 tisíc
Země: UK
Proč ho budete milovat: Stane se vaším každodenním dealerem tréninkové motivace.
 
Louise Parkinsona asi mnoho z vás nezná. Tento bývalý reprezentant Velké Británie v boulderingu si vaši pozornost zajisté zaslouží. Jeho účet je přehlídka těžkých indoorových a outdoorových bouldrových přelezů, soutěžního lezení, a hlavně tréninkového optimismu,kterého není nikdy dost. Lui je totiž hlavní trenér lezeckého týmu @catalystclimbing a z jeho profilu doslova srší: „To co dělám mě neskutečně baví!“. Mimo instagramu Lui natáčí i skvělá tréninková videa, která určitě stojí za povšimnutí.
  


4. Adam Ondra @adam.ondra

Sledující: 501 tisíc
Země: ČR
Proč ho budete milovat: Protože tuhle kučeravou světovou senzaci nejde nemilovat.
 
Adam vás prostřednictvím svého instagramu vezme jak na svůj trénink, tak na světový pohár. Jeho příspěvky vypráví překrásný příběh plný emocí o jeho cestě na vrchol. Jeho instagram skvěle zachycuje důležité momenty jeho kariéry a vypráví tak nádherný příběh plný emocí a nekonečného úsilí.
  


5. Jakub Konečný @konecnik & @climberbehindlens
Sledující: 2,9 tisíc & 475
Země: ČR
Proč ho budete milovat: Dechberoucí fotky a lezení, a to nejenom ze skal.
 
Co se stane, když se spojí profesionální lezec a amatérský fotograf? Vznikne parádní dvojice účtů, která se může pochlubit tréninkovými, závodními i osobními fotkami na špičkové úrovni. Pokud máte rádi trochu toho lezeckého foto umění, toto je účet pro vás.
  


6. Tom Randall @tompaulrandal
Sledující: 64,4 tisíc
Země: UK
Proč ho budete milovat: Existují tři druhy lezců bouldristi, lezci na obtížnost a spáraři. Tom Randall je třetí zmíněné, a to celým svým srdcem.
 
Tom Randall je prostě spárař. Na všem, co dělá je vidět, že svůj život prostě miluje. Jeho účet je toho důkazem. Fotky plné úsměvů, šílených nápadů a hlavně spár. Tom také společně s @petewhittaker01 tvoří spárové duo @wide_boyz, se kterým navštívil i český Adršpach a okusil českou klasiku
  


7. Tommy Caldwell @tommycaldwell
Sledující: 596 tisíc
Země: USA
Proč ho budete milovat: Víc než lezecký účet na instagramu.
 
Účet Tommy Caldwella je více než jen o lezení. I přesto, že jeho lezecké zážitky by vystačily na deset účtů, a ještě by zbylo, tak Tommy na svém účtu dává prostor i svým názorům týkajícím se klimatu a životního prostředí. Jeho účet má tedy zvláštní osobní hodnotu a odráží ho nejenom jako lezeckou osobnost, ale i jako člověka s názory.
   

8.Jimmy Chin @jimmychin
Sledující: 2,5 milionu
Země: USA
Proč ho budete milovat: Vezme vás na místa ještě okem nespatřená.
 
Jimmy Chin se může nazývat mnoha jmény: lezec, lyžař, fotograf, horolezec nebo dokumentarista. Jeho účet tento slet mnoha vlastností ukazuje tou nejhezčí formou. Najdete zde překrásné fotky jak z Yosemitských tak z Himalájských masivů, u kterých se vám zatají dech a na malou chvíli uvěříte v to, že jste někde jinde prožívajíc nádherné dobrodružství.
   


9. Eliška Adamovská @ella_adamovska
Sledující: 2,6 tisíc
Země: ČR
Proč ji budete milovat: Dostanete se do středobodu českého sportovního lezení.
 
Eliška je naší dlouholetou reprezentantkou a podává skvělé výkony jak na skalách, tak na soutěžích. Na svém profilu ráda dokumentuje svoje cesty a díky ní budete vždy v obraze co se zrovna děje. Eliška totiž nechybí na lokálních soutěžích, či na světovém poháru. Ráda také dokumentuje i svůj osobní život, a tak se její účet jeví jako takový deník české lezkyně.
   


10. Místo
 
Lezecký svět je velký a vybrat jen 10 účtů se jeví jako nemožný úkol. Proto desáté místo zaujme účtů více. Každý jeden z nich vlastní člověk natolik inspirující, že vybrat mezi nimi jeden by byla velmi těžká volba. Proto na 10. místě je hned šest účtů.
 
·     Alexander Megos - @alexandermegos
·     Chris Sharma - @chris_sharma
·     Hazel Findlay - @hazel_findlay
·     Magnus Midtbø - @magmidt
·     Daniel Woods - @dawoods89
·     Martin Stráník - @martin.stranik

    

   

Autor: Filip Skála @alturas.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace