Soutěž: 31 Dní pro lepší já

30. 9. 2019

Po celý říjen poběží na našem Instagramu 31 denní challenge pro lepší já. Ta spočívá v plnění jednodenních úkolů, o nichž se více dočtete níže v článku.

Splněné úkoly poté můžete sdílet ve svých příspěvcích na Instagramu s #AlturasChallenge nebo v Instagram stories s @alturas.cz a zařadit se do slosování o hodnotné ceny. 

Hlavní cenou je helma Petzl Meteor. Která je vhodná pro lezení jak v létě, tak v zimě. Nenecháme vás tedy promrznout v následujících chladných měsících.

Jak vyhrát:

Za každý příspěvek, který se k nám dostane hodíme vaše jméno do slosování. Čím více výzev tedy splníte, tím větší bude vaše šance na výhru. Za každou challenge lze obdržet pouze jedno zařazení. Neznamená to ale, že jednotlivou challenge nemůžete sdílet jako šílení, pouze vaše jméno zařadíme jen jednou.

1. Den – Sněz více zeleniny a ovoce

Začneme něčím malým. Každý z nás ví, že by mohl jíst o trochu zdravěji. Tak si dnes pojďme dát nějaké to zdravé jídlo třeba ovoce a zeleninu.
 
Tip: Dej si k obědu salát.
 

2. Den – Spi alespoň 8 hodin

Dospělý člověk potřebuje k spánku 7-9 hodin denně. Mnoho z nás na tento fakt rádo zapomíná a svůj spánek odkládá na vedlejší kolej. Přitom je to něco tak důležitého. Jak prohlásil Mathew Wallker: Lidské bytosti jsou jediným živočišným druhem, který se úmyslně připravuje o spánek. A upřímně něco na tom je. Pojďme dnes spolu do postelí o něco dříve a naspěme alespoň 8 hodin.
 
Tip: Skvělá aplikace na to, jak si hlídat čas kdy jdeme do postele je Večerka kterou mají uživatelé iOS přímo v aplikaci hodiny. Pro zdravý spánek se také doporučuje vstávat na první zazvonění nebo chodit spát ve stejnou hodinu.
 

3. Den – Shopping Free Day

Taky vám přijde, že si za den koupíte asi milion věcí, které nepotřebujete, a to hlavně jídlo! Hele stánek s pizzou a najednou se vidíte, jak před ním stojíte a dáváte si jednu Hawaii. Pojďme si dnes naopak vyzkoušet den kdy do svých peněženek nesáhneme.
 
Tip: Zapomeňte si peněženku doma :-) 
 

4. Den – Napiš si To-Do Today

Je až k podivu kolik času za den strávíme přemýšlením nad tím, co jsem to dnes chtěl udělat. Pokusme se tomu dnes vyhnout a napsat si úkoly na celý den hned jako první věc ráno.
 
Tip: Použijte i barvy. Červenou pro úkoly s nejvyšší prioritou, modrou pro ty, které by bylo potřeba dnes udělat, ale zítra je to pořád v pořádku a zelenou pro nice-to-have. 
 

5. Den – Napiš kamarádovi, kterého jsi dlouho neviděl

Životní cesty jsou zmatené a občas se stane že nám ze života zmizí někdo kdo nám byl doopravdy blízký. Pojďme dnes zavzpomínat na staré časy a kontaktovat dávného kamaráda.
 
Tip: Pokud vás zrovna nikdo nenapadá, napište bývalému spolužákovi.
 

6. Den – Vyraž někam z města

Nenechte se spolknout městem. Tempo a ruch sice mnohým přirostly k srdci, ale občas je dobré uniknout z těchto nástrah velkoměsta. Vyražme dnes za město, například na nějaké krásné skály.
 
Tip: Tetín je lezecká oblast nedaleko Prahy, kde jde strávit krásný víkend. Více v našem článku zde.
 

7. Den – Řekni si o pomoc

Nikdo neumí vše a neradi si to přiznáváme. Pokusme se tento nezdravý neduh překonat a místo hodiny Googlování se zeptat kolegy nebo kamaráda.
 

8. Den – Uvař si oběd do práce

Závodní jídelny jsou místem kde se stravuje většina z nás. Jídlo, které tam vzniká není sice drahé, ale ani nemá adekvátní kvalitu, a hlavně tam nikdy nemají to, na co máte největší chuť. Pojďme si dnes jídlo uvařit doma a sníst si ho na nějakém příjemném místě. Veranda zní jako dobrý nápad.
 
Tip: Pokud nejste zrovna kuchařský talent, doporučuji nahlédnout do nějaké internetové kuchařky nebo videa na YouTube.
 

9. Den – Poslouchej 20 minut hudbu, aniž by ses nechal vyrušit

Doba je hektická a málokdy se nám stane že bychom si udělali 20 minut jen pro sebe a svoje myšlenky. Pojďme to dnes změnit a poslechnout si 20 minut nerušené muziky.
 
Tip: Doporučujeme si během této doby vypnout zvonění na mobilu nebo se přepnout do módu letadlo/nerušit. Ať ten zvonící neřád na chvíli neprovokuje.
 

10. Den – Kup někomu dárek za méně jak 300 Kč

Pokusme se udělat dnes někomu lepší den tím, že mu koupíme nějaký drobný dárek.
 
Tip: Pro tento den je na našem e-shopu sleva 5 % s kódem „den10“.
 

11. Den – Nastav si mini cíl

Dnes se pokusíme nastavit si mini cíl. To znamená, že si na dnešek dáme nějaký drobný úkol, který dotáhneme do konce. Například udělat alespoň deset tisíc kroků.
 
Tip: Buďte kreativní a svůj úkol si nastavte tak, aby příjemně rozbil vaší denní rutinu.
 

12. Den – Řekni kamarádovi, proč ho máš rád

Schválně se zamyslete, kdy jste kamarádovi do očí řekli, co na něm obdivujete nebo proč ho máte rádi. Já si třeba nemohu vzpomenout. Tak to pojďme dnes napravit a připomenout si to, proč jsme se svými přáteli.
 

13. Den – Procvič si oblíbený koníček

Dnes budeme trochu sobečtí a uděláme si čas na sebe. Přes pracovní týden se člověk nestíhá svým zálibám věnovat tak jak by chtěl, a tak to dnes napravíme.
 
Tip: Ve dvou se to lépe táhne. Vytáhněte s sebou taky svého kamaráda nebo partnera.
 

14. Den – Pomoz někomu neznámému

Často máme tendence před cizím neštěstím zavírat oči. Je to ale škoda. Pokusme se strávit jeden den jako Kanaďani a pomoct někomu, koho vůbec neznáme.
 
Tip: Mnoho starších lidí ocení, pokud jim někdo pomůže. Například s taškami do schodů.
 

15. Den – Jez den jako vegetarián

Spousta lidí má k vegetariánství negativní postoj, a to přesto, že si to nikdy sami nezkusili. Zkusme trochu nahlédnout za tuto bezmasou oponu a jeden den jíst o něco zdravěji.
 
Tip: Pokud se vám vegetariánská strava nechce vařit doporučuji navštívit řetězec Vegg go a nakoupit si jídlo na celý den.
 

16. Den – Čti si alespoň 10 minut

Přes týden nestíháme a málokdy se nám stane že bychom si utrhli čas pro sebe. Proto se dnes alespoň na 10 minut necháme vytrhnout z našeho života a unést do úplně jiného světa prostřednictvím četby.
 
Tip: Pokud nemáte nic rozečteného a váš book-list zeje prázdnotou, vraťte se ke knize, kterou jste již četli. S odstupem času se vám může dílo jevit úplně jinak.
 

17. Den – Nakup v bezobalovém obchodě

Na světě se obecně plýtvá obaly. Následně vzniká obrovské množství komunálního odpadu, který se schraňuje na megalomanských skládkách a rozkládá se desítky let. Pojďme se dnes pokusit ušetřit nějaký ten obal a nakoupit v bezobalovém obchodě.
 
Tip: Pokud nevíte, do jakého obchodu zajít doporučujeme Zemidluh nebo řetězec Bezobalu. Také si nezapomeňte nějaké dózy, do kterých nákup dáte.
 

18. Den – Udělej si harmonogram na celý den

Můj den je občas tak hektický, že i když mám napsaný To-Do today tak netuším, do jakého úkolu se pustím jako do prvního. Často pak prokrastinuji mezi nimi. Odborně se tento stav nazývá rozhodovací paralýza. Pokud jí nechceme dnes podlehnout, napište si dnes denní plán úkolů, které chcete vykonat. Seřaďte je za sebe a připište i časy. Díky tomu bude dnešek možná ten nejproduktivnější den za dlouhou dobu.
 
Tip: Nezapomínejte na pauzy mezi úkoly. Doporučuji také těžké úkoly zařadit na začátek dne a s tím, jak bude přes den ubývat energie, tak snižovat i úroveň úkolů. Pokud nechcete být vytrženi z pracovní flow telefonem stáhněte si aplikaci Forest která vám pomůže se soustředit a k tomu vykonat i dobrý skutek.
 

19. Den – Setkej se s rodinou

Rodina je to nejcennější, co máme. Proto by bylo hezké se s nimi dnes sejít a poslechnout si co se v jejich životě za poslední dobu událo. A vyslechnout i nějaké to životní moudro.
 
Tip: Rodinná večeře je sice dobrý nápad, ale pokuste se popustit uzdu kreativitě a vymyslet zážitek, na který bude rodina dlouho vzpomínat.
 

20. Den – Kup si něco nového, co tě podpoří v tvém koníčku

Občas je zapotřebí své koníčky trochu okořenit. Přinést do nich něco nového a udělat si radost. Proto dnes věnujeme tomu, že si koupíme něco nového na podporu našeho hobby.
 
Tip: Abychom vás podpořili je dnes na našem e-shopu sleva 5 % s kódem „den20“.
 

21. Den – Řekni něco hezkého třem lidem

Občas přejde den a my vlastně neslyšeli nic pozitivního. Je pak velmi těžké si zachovat optimistickou náladu. Pojďme to dnes napravit a sdělit alespoň třem lidem něco hezkého. Věřte, že vám jejich úsměv bude odměnou.
 
Tip: Pokud jste ze sdělování komplimentů nesmělí, pak začněte něčím malým. Pochvalte účes nebo boty.
 

22. Den – Uvař si polévku

Už moje babička to říkala „Polévka je grunt“. Pojďme si tedy dnes společně obohatit jídelní tabuli nějakou polévkou.
 
Tip: Pokud nejste zrovna dobří kuchaři, doporučuji polévku z červené čočky. Je lahodná a velmi jednoduchá na přípravu.
 

23. Den – Po 19:00 vypni veškerou elektroniku

Pokud se vrátíte utaháni z práce často jen spadneme na pohovku a celý večer prokoukáme na nějaký seriál nebo prosurfujeme na sociálních sítích. Pokusme se dnešek strávit jinak. Popovídat si se svými kamarády nebo třeba vytáhnout ze skříně nějakou tu starou deskovou hru.
 
Tip: Pokud vám nevadí trocha toho černého humoru doporučuji hru Karty proti lidskosti, která je volně ke stažení na internetu.
 

24. Den – Daruj něco, co již dlouho nepoužíváš

Mnoho lidí hromadí věci. Ať už jsou to relikty na dobu minulou nebo nechtěné dárky. S pocitem se Češi rodí „Přece se to nevyhodí“. Pokusme se toto staré rčení překonat a darovat nepotřebnou věc dále.
 
Tip: Pokud zrovna nevíte, co nebo kam doporučuji darovat nějaké oblečení do textilních kontejnerů.
 

25. Den – Udělej si SWOT analýzu

Sebepoznání je jeden ze základních klíčů ke spokojenosti. Je tedy dobré se občas zamyslet sám nad sebou a kdo ví třeba objevíte svůj skrytý potenciál.

Tip: Pokud si nevíte rady s tím jak si udělat SWOT analýzu nevadí. Brzy se zde objeví návod který vám vše objasní.

26. Den – Udělej si večer s přáteli

Dnes večer se pojďme vykašlat na povinnosti a udělat si čas pro sebe a naše přátele. Příjemná atmosféra nám pak pomůže s volnou hlavou vykročit do nového pracovního týdne.
 
Tip: Pokuste se sejít na jiném místě než obvykle. Slovy Barneyho Stinsona z HIMYMU Nové je vždycky lepší.
 

27. Den – Vyzkoušej nový koníček

Bylo by nemilé uvíznout v nějakém stereotypu. Tak dnes pojďme vyzkoušet něco nového.
 
Tip: Pokud máte kamaráda s koníčkem, který je vám opravdu cizí poproste ho o pomoc.

28. Den – Zhluboka se nadechni

Občas je dobré se během dne zastavit zavřít oči a prostě se jen zhluboka nadechnout. Občas těch pár nádechů dokáže zázraky. Nastavme si dnes v průběhu dne jednu minutu na odpočtu v telefonu a během ní udělejme pád hlubokých nádechů a výdechů.
 
Tip: Pokud nevíte, jak na to pak celý internet je posetý aplikacemi s tímto účelem. Stačí se jen podívat na Google nebo App Store. Za sebe mohu doporučit aplikaci Pulse pro iOS nebo Dýchání v Apple Watch.
 

30. Den – Běž se projít na 30 minut

Chodíme všichni. Do práce, do školy, na schůzky, na srazy, no zkrátka pořád. Málokdy se ale jdeme projít jen za účelem chůze. A přitom je chůze tolik uklidňující činnost. Pojďme dnes vyrazit ven a projít se prostě jen tak.
 
Tip: Můžete si tak třeba okořenit cestu z práce a místo busem tentokrát vyrazit k domovu pěšky.
 

31. Den – Pořiď vánoční dárek

Konec října je tady a Vánoce tu budou co nevidět. Letos bych si přál jediné, prožít Vánoce v klidu. Proto pojďme nakoupit alespoň jeden dárek již teď.
 
Tip: Abychom vám pomohli prožít vaše Vánoce v klidu, tak po celý listopad bude na našem webu promokód a vánoční kampaň která bude odstartována v průběhu října.
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace