Blog

Představujeme: Ostaš

11. 10. 2021

Každý, kdo má rád boulderování na písku, by měl navštívit Ostaš. Je to (i s dětmi) dobře přístupná oblast, jsou tam krásné bouldery a nadcházející podzim slibuje dobrou podmínku na přelezy čísel do deníčku.

Top 10 lezeckých Instagramových účtů, které se vyplatí sledovat.

24. 9. 2019

Lezení v žádném případě není jenom sport. Je to životní styl. A každý lezec ví, jaké je to sedět v práci a koukat na fotku svého vysněného projektu a u toho zalamovat desku pracovního stolu.

V hlavě - Jak být spokojený jako Adam (Ondra)

9. 9. 2019

Je to v hlavě! Tuto krátkou větu snad slyšel už každý lezec. Co se nachází za ní, je už velká alchymie.

Představujeme: Fontainebleau

30. 5. 2019

Francouzská pískovcová oblast Fontainebleau je jednou z nejstarších, největších, nejoblíbenějších i nejproklínanějších oblastí na světě. Její návštěva proto definitivně stojí za to.

Výroba hliníkových karabin stručně a přehledně

23. 5. 2019

V dnešním článku bychom vám rádi stručně a přehledně vysvětlili výrobu hliníkových karabin pomocí fotogalerie z navštívené továrny v Asii.

Tech Tips: Jak na výběr lezeček?

13. 2. 2019

Nákup lezeček považuji za jeden z nejproblematičtějších nákupů lezeckého vybavení vůbec. Žádné jiné vybavení totiž vaše lezení a prožitek z něj neovlivní tolik jako to, co máte na nohách. Pokud se tedy na nákup lezeček chystáte nebo nejste spokojení s těmi, které máte, zkuste si přečíst mé tipy včetně doporučených modelů od firmy Ocún.

Proč si psát tick-list a mít z něj radost

1. 1. 2019

Lezecký tick-list (neboli volně přeloženo odškrtávací seznam) obsahuje soupis cest nebo boulderů, které chcete lézt. Je to zcela nepovinná záležitost, která nicméně v některých případech dokáže pravé divy.

Tech Tips: Jak na pravidelné kontroly sedáku?

20. 12. 2018

Pravidelná rubrika Tech Tips nás tentokrát zavede do vlastního svědomí. Veškeré vybavení, které používáme, by mělo procházet pravidelnými kontrolami. A ruku na srdce, kdy jste si naposledy kontrolovaly vlastni sedák?

Představujeme: Rocklands

1. 11. 2018

Jestli sníte o lezeckém výletu do oblasti, která je mimo Evropu, je tam málo signálu a hodně namotivovaných krásných a silných lezců, naplánujte si příští léto v Rocklands.

Tech Tips: Jak správně používat karabiny?

18. 10. 2018

Pravidelná rubrika Tech Tips si tentokrát bere za cíl zlepšit povědomí o používání karabin a nebezpečí, která jsou s používáním karabin spojená. Podívejte se s námi na nejběžnější chyby v používání karabin, které si možná ani neuvědomujete, že děláte.

Představujeme: Tetínské skály

26. 9. 2018

Tetínské skály jsou nově otevřenou oblastí, která svou blízkostí láká nejednoho Pražáka k odpoledni stráveném na skalách. Jestli a proč se na Tetín vydat se dozvíte v naší pravidelné rubrice Představujeme.

Tech tips: Jak se správně starat o svou přilbu

17. 9. 2018

Článek z rubriky Tech tips si tentokrát bere za cíl seznámit vás se základy péče o přilbu a kdy je ten pravý čas ji vyřadit.

Představujeme: Magic Wood

23. 8. 2018

Magic Wood je krásná švýcarská boulderová oblast vhodná na návštěvu zejména v létě. Svou polohou v horách a u řeky nabízí příjemný chládek i v hodně horkých dnech, svým nadstandardním zázemím je vhodná i pro náročné lezce. Švýcarské kvalitě ale také odpovídá švýcarská cena.

Představujeme: Děčínský Sněžník

21. 6. 2018

Pokud přemýšlíte, kde začít s boulderingem v přírodě, Děčínský Sněžník by pro vás měl být jasnou volbou. Krásná příroda a výhledy tu jdou ruku v ruce s boulderingem všech obtížností. Proto vám ho trochu víc popíšeme v naší nové rubrice Představujeme.

Jak na výběr ferratového setu?

30. 5. 2018

Přestože zajištěné cesty vznikají v Evropě již mnoho desítek let, na popularitě nabírají zejména poslední dekádu. S rostoucím počtem zájemců, roste nejenom prodej ferratových setů, ale dopředu jde také jejich vývoj.

Kontrolní akce Státního úřadu inspekce práce

27. 4. 2018

Každý rok vydává Státní úřad inspekce práce přehled činnosti za uplynulý rok a roční program kontrolních akcí na ten další. Za co v loňském roce dával největší počet pokut a na co si dát pozor?

Tipy na akce 4/2018

1. 4. 2018

Dneska je Apríl, tak koukejte někoho pořádně napálit. My nicméně doufáme, že v dubnu nebude jenom aprílové počasí, ale začne už naplno jaro, abychom mohli vyrazit do skal. Naplánované akce k tomu totiž vybízejí (i když pro vás máme připravené i nějaké do zálohy).

Nová dynamická lana Ocún pro každého

28. 3. 2018

S radostí vám představujeme novou řadu dynamických lan Ocún. Jsou krásně barevná, s výbornými vlastnostmi a speciálními bezpečnostními prvky.

Tech tips: Jak se mění délka lana v průběhu používání

21. 3. 2018

Vyřazujete lano až v okamžiku, kde je tak chlupaté, že ho do jistítka musíte trochu tlačit, a délku jste už kvůli opakovanému zkracování zapomněli? Potom mějte na paměti, že vlastnosti lana se v průběhu jeho životnosti mění a proto je dobré ho čas od času zkontrolovat.

Lékárnička

8. 3. 2018

Ruku na srdce, kdo z vás s sebou pravidelně do skal nosí lékárničku, popřípadě víte, kdy jste naposledy kontrolovali a doplňovali její obsah? Pro ty, kteří nyní zaváhali je tu malé připomenutí, co by lékárnička do skal měla obsahovat.

Tech tips: Jak na základní uzly

21. 2. 2018

Každý z nás se na začátku potýkal s uzlováním a některým dělají uzly problém dodnes. Proto tady máme krátké představení uzlů, diagramy jejich vázání včetně popisů, k čemu slouží.

Nejlepší aplikace pro sportovce

6. 2. 2018

Nejlepší aplikace pro sportovce je sedm tipů na appky, které by v telefonu měl mít každý, kdo má rád aktivní pohyb.

Tipy na akce 2/2018

30. 1. 2018

Únor je sice nejkratším měsícem v roce, ale i tak se do něj letos stihlo napakovat pár pěkných akcí. Pěkně jedna na každý týden, jdeme na to.

Jak si vybrat bouldermatku

25. 1. 2018

Letošní mírná zima přeje venkovnímu boulderingu. Tady máte 5 tipů, jak si vybrat tu správnou bouldermatku, není to totiž žádná věda.

Tipy na akce 12/2017

28. 11. 2017

Blíží se čas vánočních večírků a kufrování cukrování, který je dobré vykompenzovat zvýšenou tělesnou aktivitou. Především lezením - průmyslovým, závodním i společenským. Tak mrkej na to.

Tech tips: Základní nebezpečí při používání lana

21. 11. 2017

Tech tips je nová pravidelná rubrika určená na každé druhé úterý v měsíci. Bude se jednat většinou o překlady zajímavých článků našich zahraničních dodavatelů. Na začátek začneme něčím jednodušším a to je práce s lanem.

B2 v Baselu: Boulderový ráj

7. 11. 2017

Boulderovka B2 se nachází ve městečku Pratteln v jihozápadní periferi švýcarského Baselu a kromě světových cen nabízí také světovou kvalitu.

Tipy na akce 11/2017

31. 10. 2017

Zatímco v listopadu je počasí velmi nejisté, námi doporučované akce jsou sázka na jistotu ;)

Týmové testování jistítek

10. 10. 2017

Testování jistítek je docela oříšek, hlavně když jste parta holek, kterým jde spíš lakování nehtů. Návod k použití a horský vůdce jsou naštěstí naši kámoši, tak jsme to nakonec zvládly. A můžeme vám hrdě přestavit pět kousků, které jsme pro víkendové lezení vybraly. I s našimi erudovanými komentáři ☺

Tipy na akce 10/2017

3. 10. 2017

Říjen je měsíc známý dobrou lezeckou podmínkou na skalách. Proto pro vás máme připravené kromě akcí vnitřních i ty venkovní. A jednu pracovní k tomu.

Urban Boulder Race 2017

21. 9. 2017

V sobotu 7. října se v Praze uskuteční druhý ročník závodu Urban Boulder Race, který ti nabídne našlapaný lezení po budovách, zdech, sloupech, konstrukcích, nosnících, trámech a dalších krámech, které se dají do definice urban počítat.

Tipy na akce 9/2017

5. 9. 2017

Tipy na akce 9/2017 je nově vzniklá rubrika nabízející přehled toho nejzajímavějšího, co následující měsíc z pohledu lezce a pracovníka ve výškách nabízí. Tentokrát se můžete těšit na pohodové závody, akce z nabídky Českého horolezeckého svazu i Mistrovství Evropy mládeže a juniorů v boulderingu.

Pozvánka na veletrh A+A

29. 8. 2017

Přinášíme pozvánku na veletrh A+A v německém Düsseldorfu, který je největším světovým veletrhem zabývající se bezpečností a zdraví při práci.

Jak na dynamická lana?

10. 7. 2017

Pokud se vám stává, že u výběru dynamických lan tápete v přehledu vlasnostní a nejste schopni rozklíčovat, které lano je pro vás to nejvhodnější, tak potom je tento článek určený právě pro vás.

Začínáme

11. 5. 2017

Spouštíme pro vás nový e-shop s osobními ochrannými pracovními prostředky pro práci ve výškách a s lezeckým vybavením. V tomhle úvodním článku najdete odpovědi na to, proč se zaregistrovat, proč se přihlásit k odběru newsletterů, proč nás sledovat na Facebooku a proč nás kontaktovat. Tak směle do toho!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace